Galaxy Ring şarj kutusu tasarımıyla dikkat çekiyor

Samsung’un sağlık takibi yapabilen yeni akıllı yüzüğü Galaxy Ring’in Ağustos ayında ABD’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şirket, bu yeni cihazın bazı sağlık takibi özelliklerini şimdiden açıkladı. Şimdi ise Galaxy Ring’in şarj kutusuna ait bir görüntü internette ortaya çıktı.

Galaxy Ring’in şarj kutusu, bir mücevher kutusunu andıran şık bir tasarıma sahip. Bu sızıntı, ünlü ipucu kaynağı Ice Universe tarafından paylaşıldı. Görüntü dışında pek fazla bilgi vermeyen Ice Universe, cihazın şarj kutusunun daha zarif bir tasarıma sahip olduğunu belirtti. Raporlara göre, yüzüğün şarj mekanizması, Samsung’un mevcut kablosuz kulaklıklarına benzer olacak. Ancak, yeni akıllı yüzüğün kutusunda kablosuz olarak şarj edilmesi de mümkün olabilir. Ayrıca şarj kutusunun kendisinin de kablosuz şarjı desteklemesi bekleniyor.

Önceki bir rapora göre, Galaxy Ring, Samsung’un testlerinde 9 gün pil ömrü elde etmiş. Farklı yüzük boyutlarının farklı pil kapasitelerine sahip olacağı belirtiliyor. Şirketin testlerinde 9 gün pil ömrüne hangi boyutun ulaştığı ise net değil. FCC listesine göre, akıllı yüzüğün pil kapasitesi 17mAh ile 22.5mAh arasında değişiyor.

Samsung’un ilk akıllı yüzüğünün fiyatının ise 300 ila 350 dolar arasında olacağı tahmin ediliyor. Samsung’un bu yeni ürünü, Galaxy Buds 3 serisi, Galaxy Watch 7 serisi ve altıncı nesil katlanabilir telefonlarla birlikte Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtması bekleniyor.

Galaxy Ring, kullanıcıların sağlık ve zindeliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kalp atış hızı, kalp hızı değişkenliği, kan oksijen seviyesi, hareket ve uyku gibi verileri takip ediyor. Ayrıca, kayıtlı verilere dayalı bir “Enerji Skoru” sunması bekleniyor. Şirket, bu yeni akıllı yüzüğün ek özelliklerini ise Unpacked etkinliğinde açıklayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x